ADANA ARKEOLOJİ MÜZESİ ZİYARETİ

15.05.2019

Adım adım Adana..Bizden önceki ev sahipleriyle tanışmak için Adana Arkeoloji Müzesi sizleri bekliyor.Yeryüzündeki tüm topraklar herkese aittir, hiç kimsenin değildir.Çukurova bereketinde yaşayan tüm medeniyetler, adana Arkeoloji Müzesinde. İŞKAD Kentimizin tanıtımı için adım adım Adana programını hayata geçiriyor.

Değerli Üyelerimiz,

Adana Müzesi 1924 yılında Cumhuriyetimizin kuruluşunun hemen ardından açılmış. Adana’nın ve bütün Çukurova Bölgesinin eserlerinin sergilendiği müze, ülkemizin en eski müzeleri arasında yer almaktadır.

Seyhan ve Ceyhan Nehirlerinin suladığı bereketli topraklar üzerinde yer alan Adana, tarih boyunca bir çok medeniyetin etkisi altında kalmıştır. Bu bereketli topraklardan çıkan en büyük eserlerden Hitit dönemine ait Kapı Arslanı, Augustos Heykelleri, zengin çelenkli lahitler, yazıtlar, sikkeler, ilginç işlemeli mezarlar ve Hitit Fırtına Tanrısı Tarhunda’ya ait taş heykel, Medusalı lahit ve insan boyundaki Karataş heykeli görülmeye değer…

Türkiye’nin ilk 7 sanayi kuruluşundan biri, Adana’nın ilk fabrikası olan ve bir zamanlar Orhan Kemal’in de çalıştığı ‘Murtaza’ romanına esin kaynağı olan Milli Mensucat Fabrikası, Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük Müze Kompleksi’ne dönüştürüldü.

Bu gizemli geziye, eski çırçır fabrikasının yeni halini görmeye ne dersiniz?

Eğer sizlerde yanı başımızdaki müzemizi halen gezmediyseniz…

22 Mayıs 2019 Çarsamba günü saat:14.00-17.00 arası müzemizden İŞKAD adına randevu alındı. Sizleri de aramızda görmek isteriz. Katılmak isteyen üyelerimizin bilgi vermesini önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

İŞKAD YÖNETİM KURULU

21.05.2019_adana_arkeoloji_mAzesi.jpg1

21.05.2019_adana_arkeoloji_mAzesi.jpg2

21.05.2019_adana_arkeoloji_mAzesi.jpg3jpg

21.05.2019_adana_arkeoloji_mAzesi.jpg4jpg

© 2015 İŞKAD | İŞ KADINLARI DERNEĞİ | ASSOCIATION OF BUSINESS WOMEN. Her hakkı saklıdır.